Kā apvienot kredītus?

Pagātnē gadījusies ķibele un bijuši nepieciešami vairāki ātrie kredīti vienlaikus, un tagad nākas dzīvot bailēs no parādu piedzinējiem? Par laimi, ir iespējams no parādiem tikt vaļā, apvienojot ātro kredītu maksājumus vienā. Ātro kredītu apvienošana var norisināties divos veidos: vai nu ar jaunu, lielāku aizdevumu, vai izmantojot Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas (LNKA) sniegtos pakāpeniskas parādu atmaksas pakalpojumus.

Kā apvienot paņemtos ātros kredītus?

  1. Izmantojot LNKA pakāpenisko parādu atmaksu.

Lai apvienotu ātro kredītu maksājumus vienā, varat izmantot LNKA pakāpeniskas parādu atmaksas lapu. Šajā gadījumā visiem kredītiem būs jābūt paņemtiem pie LNKA biedriem. Ar biedru sarakstu varat iepazīties turpat. Jāņem vērā, ka parādiem jābūt pie vairāku uzņēmumu kredītdevējiem. Tas ir, ja jums ir parāds pie SMSCredit.lv un Vivus.lv, tad diemžēl pakāpeniskai parādu atmaksai nevarat pieteikties, jo abi zīmoli pieder 4Finance kompānijai.

Pieteikumu varat nosūtīt pa e-pastu, kopā ar savu pases vai ID kopiju un VSAA izziņu par pēdējo mēnešu ienākumiem. Minimālā summa, kuru varat izvēlēties atmakāt mēneša laikā, ir 5% no kopējās kredīta summas. Tas ir, kredītu varat nomaksāt pat 20 mēnešu laikā. Šis ir izdevīgs veids, kā nokārtot ieilgušas parādsaistības.

  1. Izmantojot patēriņa kredītu vai kredītu apvienošanai paredzētu aizdevumu.

Ja jūsu parādsaistības jau ir apkopotas kādā no Latvijas parādu reģistriem, tikai daži aizdevēji izvēlēsies sadarbību ar jums. Un tie, kas gribēs, bieži vien pieprasīs papildus nodrošinājumu (ķīlu). No otras puses, patēriņa kredīta procenti noteikti ir mazāki par līgumsodu. Ja jūsu aizdevumi jau nav sasnieguši līgumsoda griestus (100% no summas), tad patēriņa kredīts var būt izdevīgs risinājums – paņemiet vienu lielāku kredītu, ar kuru varat atmaksāt parādus pie ātro kredītu devējiem un tad atmaksājiet kredītu, pēcāk maksājot vienu kredīta maksājumu mēnesī.

Daži aizdevēji piedāvā kredītu tieši šim mērķim. Konkrētāk, BIG BANK piedāvā kredītu, kas paredzēts citu aizdevumu apvienošanai. To sauc arī par konsolidācijas kredītu, un ar to iespējams apvienot līdz pat 7 aizdevēju parādus, saņemot summu līdz 10 000 eiro. Ņemot kredītus šādam mērķim, jāuzmanās, lai nenokļūtu zināmā lāča rīklē, bēgot no tikpat zināmā vilka. Tomēr ieguvums šādā kredītā ir – iegūtais laiks, jo katru mēnesi nav jāskaita pa mazām summām uz katra kredītdevēja kontu, kā arī, ja ātro kredītu līgumsods vēl nav sasniedzis griestus, var paveikties arī ietaupīt.

Kopsavilkums par kredītu apvienošanu

Apskatījām divas metodes tam, kā varat apvienot ātros kredītus. Pie LNKA to izdarīt ir vienkāršāk un izdevīgāk, jo kredītdevēji ir ieinteresēti jums “paiet pretī”. Šādi viņi izvairās no naudas zaudēšanas, kas neizbēgami notiek, nododot parādus piedzinējiem, savukārt jūs varat sev pieņemamā tempā atmaksāt ātros kredītus.

Paņemot patēriņa kredītu, lai apvienotu ātros kredītus, jums būs jāsaskarās ar grūtībām, ko radīs slikta kredītvēsture. Lai gan pastāv kredītdevēji, kas aizdos arī šādos gadījumos, kopumā jums, visticamāk, būs jāsamaksā lielāka summa, kā arī pastāvēs risks iekulties daudz lielākos parādos nekā pirmīt.