Kas ir lombards

Lombards Moda ir liels lombardu tīkls, kas darbojās kopā 28 filiālēs visā Latvijā. Pēc Uzņēmumu reģistra datiem, zīmola īpašnieks – A/S “Moda Kapitāls” – tika izveidots 1997. gadā. Kopš tā laika lombards strādājis bez pārtraukumiem. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Ganību dambis 40A—34. Firma atrodama arī Nasdaq Riga biržā un saistīta ar citu kompāniju, kas piedāvā aizdevumu tikai pret nekustamā īpašuma ķīlu – draudzigsaizdevums.lv.

Runājot par šo lombardu jāpiemin tā izvēle fokusēties arī uz Latvijas reģioniem – pēc pēdējām ziņām, Rīgā vairs darbojas tikai viens Moda lombards. Pārējie atrodas novadu centros. 2014. gadu uzņēmums noslēdza ar vairāku desmitu tūkstošu eiro zaudējumiem, tāpēc tagad tas intensīvi pievērsies personāla un filiāļu reorganizācijai vai apvienošanai. Zaudējumi saistīti ar sarūkošu mazo ķīlas kredītu īpatsvaru – arvien mazāk klientu izvēlējušies uz laiku ieķīlāt lietas ar zemu vērtību.

Kādus pakalpojumus piedāvā lombards Moda?

  • Bezķīlas aizdevumi (patēriņa/ātrais kredīts) – par šiem aizdevumiem internetā nav ziņu, taču lombardos pieejami arī bezķīlas aizdevumi. Par likmēm un nosacījumiem vairāk iespējams uzzināt uz vietas;
  • Aizdevums pret ķīlu – tiek izsniegti aizdevumi pret zeltlietu, sudraba, antikvāru un mākslas preču, kā arī daudzu citu lietu (elektrotehnikas, saimniecības preču, utt.) ķīlu. Šo kredītu izsniedz termiņā līdz vienam mēnesim;
  • Aizdevums pret transportlīdzekli – Moda izsniedz aizdevumus arī pret transportlīdzekļa ķīlu, piemēram, automašīnām, ūdensmotocikliem, mežapstrādes un lauksaimniecības tehniku, transportlīdzekļu piekabēm un citām lietām. Šī kredīta termiņš ir viens mēnesis, taču varat to pagarināt, atmaksājot procentus;
  • Aizdevums pret nekustamo īpašumu – iespējams arī saņemt aizdevumu pret nekustamā īpašuma (zemes, dzīvokļa, mājas, garāžas, utt.) ķīlu. Šis kredīts tiek piešķirts uz ilgāku laiku, taču to arī jākārto ilgāk – laiks, kurā varēsit ieķīlāt īpašumu, būs no 3 stundām līdz pat 3 dienām.

Visi aizdevumi ir pieejami no 18 gadu vecuma. Tāpat kā pārējos lombardos, nepieciešams ierodoties uzrādīt pasi vai ID karti. Aizdevums tiek izsniegts, pārliecinoties par jūsu maksātspēju, kā arī ja ķīla ir neatbilstošā tehniskā vai vizuālā stāvoklī. Tāpat aizdevums var tikt atteikts, ja jums ir slikta kredītvēsture vai iepriekšējās attiecības ar A/S “Moda Kapitāls”. Pārdošanā izliktās iespējams apskatīt tikai klātienē. Aizdevums pret ķīlu pieejams periodā līdz 1 mēnesim ar iespēju termiņu pagarināt, savukārt citi kredīti var tikt izsniegti uz ilgāku laiku, piemēram, nekustamā īpašuma ķīlas sākotnējais termiņš ir viens gads ar iespēju kredītu pagarināt, ja tiek atmaksāti visi procenti.

Lai gan lombardus ir relatīvi droši izmantot, jo mantas zaudēšanas gadījumā jūsu saistības ar lombardu beigsies, tomēr jāuzmanās, ieķīlājot nekustamo īpašumu un transportlīdzekļus, jo īsais atmaksas termiņš var nebūt jums par labu, ja vēlaties preci vai īpašumu termiņa beigās atgūt.