Kredīta atteikums

Jebkura atteikuma saņemšana vienmēr ir nepatīkam un īpaši pozitīvas emocijas neraisa, taču ar šādām situācijā dzīvē nākas saskarties ik uz soļa.

Pēc Bank pasūtījuma veiktā aptaujā, noskaidrotas biežākas cilvēku rīcības attieksme kredīta atteikuma gadījumā.

Lielākā daļa cilvēku, saņemot kredīta atteikumu, nekavējoties dodas ar jaunu kredīta pieprasījumu pie cita aizdevēja. Pat 58% vīriešu ir pārliecināti, ka saņemot kredīta atteikumu nesamierinātos un mēģinātu saņemt nepieciešamo aizdevumu pie cita kredītu izsniedzēja. Bieži vien kredītu ņēmēji nav gatavi atteikties no pieprasītās naudas summas, jo šī nauda patiešām ir nepieciešama un nepastāv iespēja to aizņemties no paziņām.

Kredīta atteikumu, kā ļoti nepatīkamu un pat aizskarošu lielākoties uztver jaunieši no 18 līdz 29 gadiem. Tikai 13% no aptaujātajiem cilvēkiem atteikums būtu vienaldzīgs. No visiem aptaujātajiem tikai katrs desmitais justos atvieglots par atteikumu, un saprastu, ka aizdevums patiesībā nav nepieciešams

Šī aptauja pierāda vien to, ka nolemjot aizņemties naudu, cilvēki to ir labi apsvēruši un aizdevums tiem patiešām ir nepieciešams un iespējam ir vienīgai veids, kā apmaksāt radušos izdevumus.

Aptaujas rezultāti norāda arī uz to, ka vairāk, kā puse Latvijas iedzīvotāju, pieņemot lēmumu par labu vienam vai otram aizdevējam īpašu uzmanību pievērš izdevīgām procentu likmēm un iepriekšējai sadarbībai, kā arī individuālai pieejai ikvienam no klientiem.