Uzmanieties

Nepalaidiet garām šīs pazīmes, kas liecina par krāpniecisku aizdevēju!

Lai gan tas var būt sarežģīti dažiem no mums, Jūsu mājokļa kredīta pārkreditēšana var ietaupīt Jums daudz naudas, it īpaši, ja esošā procentu likme ir augstāka par to, ko pašlaik piedāvā citas bankas un citi hipotēku aizdevēji. Tomēr ir svarīgi zināt, ka hipotekāro kredītu nozare nav imūna pret krāpniekiem, kas vēlas gūt peļņu. Zināšanas ir labākā aizsardzība pret negodīgu kreditēšanas praksi. Šeit ir dažas pazīmes, kam jāpievērš uzmanība:

1. Cenu, noteikumu vai slēgšanas izmaksu neatklāšana. Esiet piesardzīgi, ja aizdevējs atsakās Jums sniegt vai slēpj noderīgu informāciju par Jūsu pieprasījumu. Jums ir arī tiesības zināt, cik ilgi likmes ir derīgas, pirms tās var tikt pakļautas atkārtotai novērtēšanai.

2. Aizdevējs pieprasa, lai Jūs parakstītu nepatiesu un / vai tukšu kredītu veidlapu. Ja Jūs apzināti sniedzat nepatiesu informāciju, Jūs varat riskēt saskarties ar juridiskām problēmām. Arī tad, ja kredīta speciālists mudina Jūs melot par saviem ienākumiem, atrodiet citu aizdevēju. Parakstot tukšas veidlapas, aizdevējs var tajās ierakstīt informāciju, ko viņš vēlas, iespējams, izstrādājot kredītu ar nosacījumiem, kas var Jūs pakļaut Jūs riskam zaudēt māju.

3. “Garantēta” noteikta procentu likme pirms oficiālās procentu piemērošanas. Neviens nevar likumīgi garantēt likmi bez aizpildīta pieteikuma un Jūsu kredītvēstures apskatīšanas.

4. Pārdošana pie sliekšņa. Milzīgs indikators par negodīgu piedāvājumu ir tas, ja kāds klauvē pie Jūsu durvīm, lai aizņemtos no Jums naudu. Godīgi aizdevēji nedarbojas šādā veidā.

5. Piedāvā parādu apvienošanu. Ja Jums ir daudz parādu, negodīgs aizdevējs var mēģināt Jūs pierunāt apvienot visus savus parādus vienā. Tas iespējams palielinās Jūsu ikmēneša maksājumu un nevajadzīgi pakļaus Jūs riskam zaudēt savu māju.

6. Piespiež Jūs izvēlēties augstu ikmēneša maksājumu. Kā likums, aizdevējiem patīk, kad Jūs aizņematies vairāk, lai palielinātu savu peļņu, bet likumīgi aizdevēji Jums to neuzspiedīs. Pārskatiet savu budžetu, lai noskaidrotu, vai Jūs varat atļauties ikmēneša maksājumu un vai

7. Neļauj Jums no pārskatīt noslēguma dokumentus iepriekš. Ja aizdevējs nesniedz Jums noslēguma dokumenta kopijas, lai Jūs tās varētu pārskatīt un uzdot jautājumus, meklējiet jaunu aizdevēju.

Esiet uzmanīgs, jo Jums galu galā var nākties maksāt vairāk nekā Jūs domājāt, lai vēl sliktāk, vairāk nekā to, ko Jūs varat atļauties, galu galā pakļaujot Jūsu māju riskam. Neesiet kautrīgi un uzdodiet jautājumus par darījumu, ja Jūs neesat par kaut ko pārliecināti.